Menu

Plastusiowy Pamiętnik – Maria Kownacka

Październik 9, 2017 - Audiobook
Plastusiowy Pamiętnik – Maria Kownacka
Folder zawiera:  219 MB
 
Pliki mp3: 99,7 MB
Plik img, ccd: 119 MB
Okładka: 190 KB
„Na pierwszej lekcji, zaraz po wakacjach, było lepienie z plasteliny. (…) Wicuś ulepił grzybki; chłopcy spod okna ulepili samoloty, a Tosia ulepiła mnie – takiego malutkiego ludzika.”

Rodzicom nie trzeba przedstawiać Plastusia, ale dzieci warto zapoznać z przygodami plastelinowego „ludka”. Mieszkaniec piórnika Tosi w doskonały sposób przygotuje i zachęci je do pójścia do szkoły. Nie ma bowiem bystrzejszego obserwatora pierwszaków. Nożyczki, Gumka i Ołówek to jego najlepsi przyjaciele. Ciekawią go farby, tablica z kredą, nitki i igiełki. Zwiedza klasę małym czerwonym samochodzikiem. Przeżywa jednak także chwile grozy, kiedy niegrzeczny Witek zabiera go z choinki, na której wisiał razem z bombkami.
Audiobook zawiera 36 krótkich opowiadań czytanych przez Joannę Pach. Lektorka po mistrzowsku wciela się w różne postacie. Podkreśla ich odmienne charaktery i nie pozwala się nudzić. Bardzo dobrze wyraża emocje małych bohaterów. Dzieci zasłuchane w przygody Plastusia i jego przyjaciół nawet nie zauważą, jak szybko minie im czas spędzony na poznawaniu jednej z pierwszych lektur szkolnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *